debug:
DNES OTEVŘENO
POPTEJ

SKUPINOVOU
AKCI

obrazek předpověni na zítřek obrazek předpověni na zítřek obrazek předpověni na zítřek

KNIHA HOSTŮ

Aktuálně přijímáme rezervace a realizujeme ubytování, snídaně, obědy, večeře, bowling a pronájem salónků pro skupiny nad 15 osob. | Poptávky prosím na rezervace@ludmila.cz. Kalkulaci Vám zpracujeme obratem. | Pro veřejnost s pravidelnou otevírací dobou bychom rádi otevřeli od druhé poloviny července.
      Okolí    
Zámek je dominantou města. Prošel složitým stavebním vývojem. Při jeho postupné přestavbě se vystřídalo několik stavebních slohů od románského až po barokní. Od roku 1753 jsou majiteli zámku Lobkowiczové, kteří již od minulého století zpřístupnili veřejnosti galerii, v níž se nacházejí exempláře dobového nábytku a bohatá sbírka obrazů známých mistrů.
Mělník
Pod celým zámkem, s vyjímkou severního křídla, se nacházejí rozsáhlé vinné sklepy, v jejichž prostorách se konají ochutnávky vín.
Mělník
Mělnické podzemí vznikalo pravděpodobně od konce 13. století souběžně s výstavbou města. Chodbový systém, v podstatné části ražený v opuce v hloubce 8-10m pod dnešním povrchem, byl a ve většině případu je dodnes součástí téměř každého objektu v centru města. Studna byla vyhloubena pravděpodobně v době vzniku města a po dlouhé období se jednalo o jediný zdroj pitné vody. Studna je hluboká 54 m, přičemž výška vodního sloupce je 7,2 m. Její průměr 4,54m jí činí nejšiřší známou studní v České republice.
Mělník
Kavárna v originálně upravených historických prostorách v několika patrech gotické věže nabízí kromě bohatého výběru čajů, kávy, alkoholických i nealko teplých i studených nápojů také tortily, palačinky, wafle a další slané i sladké dobroty. Kavárna slouží jako výstavní prostor galerie Ve Věži.
Mělník
Pokud si nevyberete z naší nabídky, doporučujeme místními vyhlášenou mělnickou hospůdku Němý Medvěd. Tento nekuřácký pivní bar na mělnickém náměstí nabízí vše, co pořádný pivní bar nabídnout má. Příjemná atmosféra, milá obsluha, osm kohoutů na točené pivo, dva na místní vyhlášené víno, dva na kofolu a tradiční malinovku. Pivečko je v prvotřídní kvalitě, předchlazené ze sklepa přímo pod pípou.
Mělník
V kavárně Kafe Mělník jsou pro vás denně připravovány výborné dorty, také v bezlepkových variantách. K snídani pak slané bagely a sandwiche.
Mělník
Spolu se zámkem tvoří dominantu města Mělníka. Z původně románské stavby z přelomu 10. a 11. století byl chrám přestavěn koncem 15. století Johannem Spiessem z Frankfurtu ve stylu pozdní gotiky. Za ojedinělou v Evropě lze považovat polychromní výzdobu gotické klenby presbytáře z r. 1533. Monumentální prostory kostela slouží kromě církevních také kulturním účelům. V letním období jsou zde pořádány chrámové koncerty.
Mělník
Hrad Kokořín se vypíná v pískovcových skalách Kokořínského dolu, nad údolím říčky Pšovky. Velmi přitažlivou krajinu Kokořínska tvoří zajímavé skalní útvary, lesní porost, tůně, vzácné rostliny a živočichové, divoká kaňonovitá údolí, historické památky, lidové stavby.
15